Neden Açık Emar?

Neden Açık Emar?

Açık MR sistemlerimizin sahip olduğu gantry tasarımı sayesinde, hasta rahatlığı, maksimize edilmekte, pozisyon rahatlığı sayesinde sekans esnasında harekete bağlı görüntü distorsiyonlarına mahal verilmemektedir. Kapalı MR sistemlerinde hasta ortalama 60 cm çapında, 1-1,5 m derinliğinde tamamen kapalı bir tünele, son derece rahatsız bir biçimde yerleştirilmeye çalışılmaktadır. Bunun sonucunda hasta klostrofobik bir ortama, hapsedilmekte ve buna bağlı olarak da sıkça rastlanan hareket artefaktlarına mahal verilmektedir. Üstelik tekrar gerektiren bir çekimin, hasta üzerindeki olumsuz psikolojik etkisi daha da artmaktadır. Bu yüzden size en rahat hizmeti sunuyoruz. Açık Sistem MR' da hast

Devamını...
Açık Emar Çekim Süresi Ne Kadardır?

Açık Emar Çekim Süresi Ne Kadardır?

Emar incelemesi için cihazda 10-20 dakika kadar durmak yeterlidir ancak sürenin değişkenliği incelenecek olan alanın yerine ve hastalık hakkında toplanması gereken bilgi miktarına bağlıdır.

Devamını...
Açık Emar Kimler İçin Uygundur?

Açık Emar Kimler İçin Uygundur?

Emar görüntüsü yapılacak her hasta için uygun olup, kapalı mekan korkusu (klostrofobi) olan kişiler, kilo problemi olanlar ve özellikle de çocuk ve yaşlı hastalar için büyük bir avantajdır.

Devamını...
Kapalı Alan Korkum Var Açık Emar'a Girebilir miyim?

Kapalı Alan Korkum Var Açık Emar'a Girebilir miyim?

Açık Sistem MR' da hastanın dört tarafı tamamen açıktır. Bu durum kapalı mekan korkusu olan kişiler için büyük bir avantaj sağlamaktadır. Çünkü hasta yakını da tetkik esnasında hastanın yanında kalabilmektedir.

Devamını...
Açık Emar ile Kapalı Emar Arasında Fark Var mı?

Açık Emar ile Kapalı Emar Arasında Fark Var mı?

Eskiden görüntü kalitesinde farklar vardı. Ancak son yıllarda gelişen teknolojiyle Kapalı ve Açık Emar görüntüleri arasında fark kalmamıştır. Açık MR sistemlerimizin sahip olduğu gantry tasarımı sayesinde, hasta rahatlığı, maksimize edilmekte, pozisyon rahatlığı sayesinde sekans esnasında harekete bağlı görüntü distorsiyonlarına mahal verilmemektedir. Kapalı MR sistemlerinde hasta ortalama 60 cm çapında, 1-1,5 m derinliğinde tamamen kapalı bir tünele, son derece rahatsız bir biçimde yerleştirilmeye çalışılmaktadır. Bunun sonucunda hasta klostrofobik bir ortama, hapsedilmekte ve buna bağlı olarak da sıkça rastlanan hareket artefaktlarına mahal verilmektedir.

Devamını...